poniedziałek, 8 czerwca 2015

Kochane mazury
Urlop, urlop i po urlopie... Wszystko co dobre to się szyyybko kończy! Niestety! Ale dobrze że jest w roku taki czas który pozwala nam się "odłączyć" od tego biegu, pośpiechu, od słowa muszę. 
I powiedzieć sobie teraz nic nie muszę, jedynie mogę! Jeśli tylko chcę! :)


W tamtym roku zakochaliśmy się w miejscowości Ruciane-Nida. Jest to malowniczo położone miasteczko w woj. warmińsko-mazurskim położone na Pojezierzu Mazurskim otoczone lasami Puszczy Piskiej. Uwielbiam to miejsce! Jak tam jest zielono! Jak tam jest cicho i spokojnie! I mimo tego, że było zimno - bo byliśmy tam w ostatni "zimny" weekend majowy - to odpoczęliśmy, nasłuchaliśmy się ptasich rozmów i naładowaliśmy baterie na następne kilka miesięcy.
Zobaczcie jak tam jest pięknie! :)Prawda?
Mieszkaliśmy sobie w cudnych drewnianych domeczkach w OW Wodnik.
Widok na ośrodek z drogi :)
W części Rucianego istnieje śluza zwana Śluza Guzianka. Znajduje się pomiędzy jez. Bełdany i jez. Guzianka Mała. Została oddana do użytku w 1900 roku czyli ponad sto lat temu i działa po dzień dzisiejszy. Długość komory wynosi 44m, szerokość wrót 7,5m, różnica poziomu wody około 2m. Wrota śluzy otwierane są napędem elektrycznym. Śluza jest bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Stanowi wodne połączenie miasta Ruciane-Nida oraz jeziora Nidzkiego z pozostałą częścią szlaku żeglownego. 
Na łączonym zdjęciu widać różnicę poziomu wody :)

Wypoczęci wróciliśmy już do swoich codziennych obowiązków :)
A Wy gdzie odpoczywacie w tym roku?
Macie swoje ulubione miejsca?

Pozdrawiam

Ania

8 komentarzy:

 1. I fajne wspomnienia zostały. Buziaki Aniu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne zdjęcia :) Na Mazurach byłam raz. Niestety nie wspominam tego wyjazdu dobrze, ponieważ przez cały pobyt padał deszcz. Ale myślę, że jeszcze kiedyś tam wrócę.
  Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ach ja już się nie mogę doczekać wyjazdu nad moje ukochane morze,pod koniec lipca :))
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mazury uwielbiam, mam wiele cudownych wspomnień z nimi związanych...a w Rucianym mamy przyjaciół :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W takim malowniczym i spokojnym miejscu można naładować baterie... JA tegoroczny urlop chyba spędzę w domu. Remont wykończył całą naszą rodzinkę i mysi portfel też :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że jesteś i zostawiasz po sobie ślad :)